„ZATRZYMAJMY WOJNĘ WOŁAJĄC O MIŁOSIERDZIE”

Drodzy Przyjaciele !

Zbliżająca się Niedziela Miłosierdzia Bożego i obecny czas wojny na Ukrainie stał się dla nas inspiracją do zainicjowania akcji modlitewnej: „ZATRZYMAJMY WOJNĘ WOŁAJĄC O MIŁOSIERDZIE”.

Inicjatywa ta polega na odmówieniu wspólnie Nowenny składającej się z Koronki do Bożego Miłosierdzia oraz Nowenny do Bożego Miłosierdzia w terminie od 15 kwietnia 2022 (Wielki Piątek) do 23 kwietnia 2022 (wigilia Niedzieli Miłosierdzia). Nowennę tę podejmujemy w intencji ustania wojny oraz uproszenia miłosierdzia Bożego dla świata.

Zwracamy się z serdeczną prośbą o włączenie się w tę inicjatywę oraz o to, byście tę inicjatywę zaproponowali Waszym proboszczom. W załączniku przesyłamy szczegółowe informacje dotyczące tej inicjatywy, tekst Nowenny połączonej z Godziną Miłosierdzia oraz tekst Nowenny do odmawiania w innym czasie, dogodnym dla parafii (np. przed lub po Mszy świętej), który można przekazać do parafii.

Indywidualnie możecie modlić się z nami przez nagrania Nowenny, które będą pojawiać się na naszej stronie www.faustinum.pl od 15 kwietnia 2022. Serdecznie zapraszamy!

Z wdzięczności, złączona w modlitwie

s. Miriam Janiec, przewodnicząca „Faustinum”

Teksty nowenny (w załączniku) można wykorzystać do indywidualnego odmawiania Nowenny do Bożego Miłosierdzia od 15 kwietnia do 23 kwietnia 2022.

Pragnę – powiedział Pan Jezus do Siostry Faustyny – abyś przez te dziewięć dni sprowadzała dusze do zdroju Mojego miłosierdzia, by zaczerpnęły siły i ochłody, i wszelkiej łaski, jakiej potrzebują na trudy życia, a szczególnie godzinie śmierci. W każdym dniu przyprowadzisz do Serca Mego odmienną grupę dusz i zanurzysz je w tym morzu miłosierdzia Mojego. A Ja te wszystkie dusze wprowadzę w dom Ojca Mojego (…). W każdym dniu prosić będziesz Ojca Mojego przez gorzką mękę Moją o łaski dla tych dusz (…) W tej nowennie udzielę duszom wszelkich łask.

Nowenna przed Świętem Miłosierdzia w parafii przed-po Mszy św.

Inicjatywa- Zatrzymajmy wojnę wołając o miłosierdzie

Godzina Miłosierdzia i nowenna przed świetem Miłosierdzia

Wydarzenie zostało zakończone.

Data

15 - 23 kwi, 2022
Zużyty

Czas

cały dzień
Kategoria

Organizator

Kościół katolicki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Iconic One Theme | Powered by Wordpress